Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Hrom do policie a milión komárů s Janou Bobošíkovou a Marií Benešovou!

Jak víme, komárů není milión a policie zatím nesplnila očekávání strachem neochromené slečny Hany Lipovské. Pak se každá podpora hodí.

Paní ministryně podpořila návrh zákona předložený KSČM. Smyslem „buzeračního zákona“ o majetkových přiznáních novinářů zaměstnaných Českou televizí a Českým rozhlasem údajně nemá být samoúčelné či kratochvílné papírování. Údajně se nejedná ani o zákon o pomstě za dosud málo úspěšné zastrašování a ponižování redaktorů ČT, kterého se ochotně ujal především předseda Rady ČT Pavel Matocha.

Přesné zdůvodnění návrhu KSČM nabízí jedna z hvězd hnutí ANO:

„Důvodem předložení je tedy obrana veřejnoprávních médií před častými podezřeními z neobjektivity,“ sdělila 14. dubna poslankyně a zpravodajka zákona Barbora Kořanová (ANO).

KSČM si nechce nechat ujít šanci ukázat novinářům svůj vliv a svoji moc. Není to nový nápad. Hospodářské noviny  4. 6. 2019 : „Šéf komunistů Vojtěch Filip tvrdí, že Česko je mediokracií, a proto chce měnit pravidla. V takovém systému, myslí si Filip, by veřejnoprávní novináři měli být voleni a měli by stejně jako poslanci nebo starostové podávat majetková přiznání. Přes léto hodlá připravit zákon, který by právě takové změny v Česku zavedl.“

Pravdou je, že generální ředitel České televize se dodnes nedokázal vypořádat s několika redaktory, které Pavel Matocha už dávno odhalil jako lidi, kteří nedostatečně akcentují euroskeptické (kritické) pohledy na Evropskou unii, jíž jsme členem. Jako by slečně  Lipovské , která má k Evropské unii své vážné výhrady, nebylo popřáváno dostatečné pozornosti a sluchu. Jisté je, že jsme zatím zdaleka nevyužili všechny možnosti zalíbit se Velkému Medvědovi, jehož vztah k novinářům je shodou okolností podobný tomu, jaký má náš pan prezident  Miloš Zeman. A navíc ta lapálie s agenty GRU, ach jo.

Hrom do policie, které se dosud nepodařilo zjistit, že slečna Lipovská právem shledala pana Petra Dvořáka odhodlaným jí vypít či vypustit krev nebo jí v lepším případě alespoň vyděsit k smrti smrťoucí. Chudinka  malá. A chudinka malá  KSČM. Tolik se spolu s ANO a SPD na té špinavosti kolem ČT už napracovala, a zase to vázne. A to navzdory pomoci její věrné podpůrkyně Jany Bobošíkové, která má v  Radě ČT slečnu Lipovskou jako trójskou kobylku a s jejím vztahem k existenci veřejnoprávních medií současně i kozičku zahradnici.

ČT 24: „Po roce a půl prosadil Vojtěch Filip návrh na jednání sněmovny. A poslanci hnutí ANO spolu s komunisty a SPD ho nechali projít do dalšího čtení, přestože se vláda postavila proti. Podle ní veřejnoprávní média nemají žádné pravomoci, kvůli kterým by se na ně zákon o střetu zájmů vztahoval.“  

Máme tedy ještě šanci si uříznout pořádnou ostudu u našich evropských partnerů i v zámoří.

Škoda, že se paní ministryně spravedlnosti nezajímá stejně intenzivně nebo alespoň malinko o to, kde české justici hnije pata (asi třicet let).

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama