Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Jaroslav Foldyna by neměl děsit jezevčíky!


Děsit by měla spíše Michaela Jílková své hosty. Měla by je děsit pokud možno tak, aby oni napříště neděsili diváky svou šokující neohraničeností. Třeba coltem Smith@Wesson.

Když jsem 13. kvečer zjistil, že tématem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou je manželství pro všechny, chtěl jsem přepnout na jiný program, a to v domnění, že už bylo z obou stran řečeno vše.

Ovšem pan poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) mne zaujal natolik, že jsem se zájmen očekával, zda atmosféra vygraduje až k předčasnému ukončení pořadu. Nemohu tvrdit, že mi nic neuniklo, protože hluk ve studiu nejednou navozoval představu úlu útočných včel (Apis dorsata Fabricius) narostlých do velikosti špačků. V jednu chvíli jsem si vzpomněl na Radu ČT a její starosti o takzvanou vyváženost. Domnívám se, že vyvážit to, co se ve studiu dělo, mohla paní Jílková jedině zjednáním klidu jediným možným a účinným starozápádním způsobem známým z westernových saloonů – výstřely z koltu. Samozřejmě pouze slepými patronami. To uvádím jen proto, abych nebyl podezírán, že pana poslance Foldynu považuji za zralého k odstřelení.

Kdysi působil jiný politik poněkud extravagantně svými provokativními vyjádřeními. Dle mého názoru na sobě hodně pracoval a stal se nejen osvěživě vtipným, ale dokonce v dobrém slova smyslu zábavným – senátor Jaroslav Kubera. Pan poslanec Foldyna mě však nepobavil ani trochu.

Chápu, že předsudky se odstraňují někdy velmi těžce (pokud je to vůbec možné) a že bude ještě dlouho trvat, než lidé opustí představy, že vztahy mezi menšinově sexuálně orientovanými lidmi jsou způsobeny nemocí. I když se jedná o psychologické bloky, které tyto a podobné představy umožňují, neměly by se veřejně překračovat určité meze. Pan poslanec Foldyna měl nejen nezvladatelnou potřebu vnést neomaleně do diskuse téma pedofilie, ale jeho obavy z přílišné svobody homosexuálů a lesbiček daly zaznít následující myšlence: „Zítra bude někdo říkat, že chce žít s jezevčíkem, tak mu to povolíme….“

Pan poslanec Foldyna samozřejmě nemá nic proti normálnímu soužití se zvířaty. Měl jistě na mysli sexuální vztahy, které by specifičtí milovníci zvířat mohli chtít zlegalizovat, pokud by je k tomu přemíra svobody motivovala. Obavy z takové míry svobody, která by mohla být na úkor mravní výchovy a bezpečí jezevčíků, neměl ani Adolf Hitler nebo Heinrich Himmler, který se rozhodl homosexuály „vymýtit jako slepice, které nenesou“ a v koncentračních táborech je nechal označovat růžovým trojúhelníkem.

Chtěl bych všechny jezevčíky v České republice ujistit, že jim nic takového od našich zákonodárců nehrozí a že i jsou (stejně jako ostatní zvířata) pod ochranou zákona. Sexuální obcování se zvířaty je zmíněno v zákoně mezi trestnými činy proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti a lze je trestat jako „týrání zvířete či poškození cizí věci“. Pokud si pan Foldyna představuje, že by zoofilové mohli dosáhnout zrušení tohoto zákona, pak by vše nasvědčovalo tomu, že pan Foldyna (poslanec SPD) nebyl naSPíDován jen 13. května.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/221411030520019/

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama