Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Jednostranné rozhodnutí Číny vzdát se zbrojního jaderného programu si žádá adekvátní odpověď

Pokud se jaderných zbraní bude ochotna vzdát i Severní Korea, jednaní Vladimira Vladimiroviče Putina a Donalda Trumpa na sebe nenechají dlouho čekat.

Zatím jsou oba tímto nečekaným mírotvorným krokem Číny zaskočeni. Oba jsou si vědomi, že prestiž Číny bude od této chvíle nezadržitelně stoupat, a to v čase dynamicky probíhající reformy čínského komunismu k systému volného trhu a vnitřního konkurenčního podnikatelského prostředí. Nikdo tedy dnes nedokáže říci, jestli tato iniciativa vychází zleva či zpráva. Možná je to začátek nové éry, v níž přežívající a většinou zavádějící a matoucí černobílé dělení světa v potřebě vymezovat se vůči pravici či levici, konečně nahradí zdravý rozum.

Zajímavé bude sledovat, jak se v této nové situaci zorientuje naše KSČM, protože její dosavadní způsob vnímání čínského režimu je pro nemalou část našich občanů přinejmenším nejasný. Stručně řečeno: Není jasné, zda je pro KSČM čínský režim přítažlivý systémem centrálního řízení nebo spíše tou koncentrovanou silou státní moci umožňující vládu tvrdé ruky .

Reklama

S jistotou se zatím dá tvrdit jen to, že představitelé naší KSČM, ale i Vladimír Vladimirovič Putin a Donald Trump mají z nečekaného pozitivního kroku Číny v hlavě hokej. A to téměř doslova, protože Čína touto jasnou a srozumitelnou výzvou nerezignovala na svou obranyschopnost, pouze se rozhodla neplýtval finančními prostředky na výrobu a skladování jaderného haraburdí. Dá říci, že Čína desítky let podceňovala svůj všem známý obranný potenciál, který se dnes rozhodla inovovat. Pobít nepřátele čepicemi by při vyspělosti dnešních zbraňových systému asi nebylo možné, proto bylo třeba přijít s koncepcí novou, rovněž levnou a současně ekologicky nadčasově šetrnou k životnímu prostředí, a to i s ohledem na zájmy malé i velké pandy.

Pokud by se nová koncepce sebeobrany Číny dala nazvat čínským, či dokonce světovým Jarem,  pak podle zdroje blízkého Rádiu Jerevan je otcem Čínského jara Jaro Cimermanno, Ital s rakouskouherskými kořeny žijící v Terstu, potomek slavného českého vlastence.

BIS je již připravena v nejbližších dnech potvrdit, že Cimermanno v posledních letech několikrát navštívil Českou republiku a pohyboval se v zahradách Pražského Hradu s krátkovlnnou vysílačkou. A to vždy před cestou našeho pana presidenta do Číny. Zpráva BIS má také potvrdit, že humanista Cimermanno se v minulosti několikrát dožadoval audience u nejvyšších čínských představitelů, aby jim nabídnul aparát zděděný po svém předkovi, jenž umožňuje efektivní a bezbolestné výslechy pomocí vody natékající podezřelým osobám do bot.

BIS má také informace o tom, že Cimermanno vybaven geodetickými měřidly procházel naše lesní porosty napadené kůrovcem, a to právě v souvislosti s čínským programem sebeobrany. Vše nasvědčuje tomu, že během několika měsíců bude podepsána mezi Českou republikou a Čínou nejvýznamnější obchodní smlouva za posledních třicet let, která oběma zemím zajistí ekonomický růst, zasloužený respekt a prestiž. Pro nás to znamená, že pro veškeré kalamitní dřevo napadené kůrovcem je zajištěn odbyt v Číně. Heslem pro první roky příprav je: „Hokej do každé rodiny“.  Významným mužem Čínského jara je samozřejmě Jaromír Jágr, který celý projekt nejen lektoroval, ale také provedl řadu  testů českého kalamitního dříví, aby mohl s čistým svědomím prohlásit tento materiál za ideální na výrobu hokejových holí k cvičným účelům. Existují odhady, že přezbrojení bude trvat zhruba pět let, po nichž se stane heslem nové Číny: „Máme hole v ruce“. Proslýchá se, že nová Čína je ochotná dát příležitost zapojit se do nového programu i těm svým početným občanům, kteří se podrobují převýchově ve vybudovaných školících zařízeních s ostrahou, kde se již začínají budovat kluziště. Dosud nepotvrzenou zprávou je, že i těmto chovancům  bude umožněno stát se  členy budoucího čínského hokejového týmu 乌苏里安虎 (Usurijští tygři), pokud po pětileté přípravě trefí od střední čáry desetkrát po sobě levý oboustranně tečovaný vingl.

Nic už nemůže zvrátit udělení tří Nobelových cen za mír: Našemu panu presidentovi Miloši Zemanovi, bez jehož politického vlivu a diplomatických schopností by se přezbrojování Číny nemohlo uskutečnit. Jaromíru Jágrovi, který se zhostil úkolu lektora bojového umění s holí a technického poradce, který celý projekt zaštítil svým slavným jménem. Třetím vyznamenaným bude samozřejmě tichý a pracovitý konspirátor, humanista  a vizionář  Jaro Cimermanno. Možná bychom se neměli ostýchat projevit vděk i  významem mohutnému  mírotvorci – malému  českému nenažranému kůrovci.

PS: Protože Rádio Jerevan bývá rušeno z iniciativy všelijakých iluminátů, hybridů a podobných nepřejících elementů, nejsem si jist, zda jsem slyšel dobře heslo, které je již údajně skandováno v celé Číně: „Hop hop hop, nebýt českých čímanů, nebylo by Číňanů. Až s tím českým čímanem je každý z nás Číňanem“.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama