Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Kdo si chce „odpočinout“ v blázinci, ať se učí svahilsky!

Usnesení Okresního soudu V Havlíčkově Brodě odhaluje opravdu šokující symptomatiku duševního onemocnění Andreje Babiše mladšího.

Reklama

Ani se tomu nechce věřit, že Slovák mluvil na české policisty nejen česky, ale, považte, střídavě česky, anglicky a slovensky! Velesmutná symptomatika paranoidní schizofrenie, není-liž pravda? A navíc u Slováka, který studoval ve Spojených státech!

Když někdy poslouchám pana premiéra Babiše, je mi jedno, jestli jsou jeho věty spíše české nebo spíše slovenské. Mívám však dojem, a nejen já, že čím je neklidnější (tedy spíše rozčílen), tak slovenských slov v jeho řeči přibývá. Tolikrát jsem slyšel například o Němcích žijících v pohraničí, že i ti z nich, kteří se česky naučili, v rozčilení automaticky přecházeli do němčiny. To je něco, co by mělo být každému psychologovi a psychiatrovi (i v Havlíčkově Brodě a Klecanech) více než jasné. Je tu však ještě jedna okolnost, která by expertům na duševní zdraví měla být také jasná. Jasná natolik, že by se měli vyvarovat jednání, jemuž se lidově říká dělat z prdu kuličky.  Lidé mluvící i jiným jazykem, než je jejich mateřština, si v hnutí mysli často uleví nějakým verbálním projevem, o jehož obsah se nechtějí dělit s okolím.  Nejlepším příkladem jsou Romové, jejichž emoční prožívání je velmi bohaté. V rozladění často přecházejí do svého jazyka. Nebo prostě upustí páru tak, abyste jim nerozuměli, což lze vnímat v některých situacích i jako velmi pozitivní a rozumný manévr.

Asi je dobře, že Andrej Babiš mladší nemluvil na policisty svahilsky. Kdo ví, jak by to bylo interpretováno v jeho zdravotnické dokumentaci. Třeba jako důkaz absolutní dezorientace na planetě Zemi. A to zvláště v případě, kdyby psychiatrické diagnóze nasvědčovaly i jiné šokující okolnosti. Například veselá košile s žirafami. Nebo ještě hůře se lvy, jejichž vyceněné zuby na hrudi Andreje Babiše mladšího by daly vyprýštit studenému potu na čelech policistů i na čele ustarané paní doktorky Protopopové. Ani nechci domýšlet, jaký význam by v diagnostice paranoidní schizofrenie mohl sehrát nalezený, slonovinou vykládaný perořízek  v kapse inkriminované košile.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama