Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Měcháček to zařídí

Sám sobě. Předpokládám. Myslím si, že na to má. Co dokázal, kromě toho, že již obdržel předžalobní výzvu?

Přinejmenším dosáhl toho, že XTV se projevila jako subjekt solventní, který neváhá utratit peníze za soudní výdaje a palmáre advokátovi ve věci, s níž se mohla zcela zdarma obrátit na zahrádkáře, ornitology, speleology, anonymní alkoholiky, sběrače švestek a řadu dalších a dalších rozmanitých zájmových skupin.

Herec Tomáš Měcháček, nevzpamatovav se ještě (zdálo se mi) z překvapení z právního kroku XTV, poněkud ukvapeně nešetřil sebekritikou za svá slova vyřčená v rozhovoru s Lubomírem Xaverem Veselým o financování XTV. Ne snad, že by byl zasypán popelem od hlavy až k patě. Jen později svá slova o financování XTV shledal nadbytečnými – tedy chybou. Čeho přesně se Tomáš Měcháček dopustil? Toho, čeho se dopustila i opakovaně většina z nás, když jsme citovali někoho, kdo poskytl nějaké informace. Pravda je, že Tomáš Měcháček tak učinil veřejně v pořadu Českého rozhlasu Xaver a host. Ale zcela zodpovědně a korektně neopomněl dodat, že to, co o zdroji financování slyšel, nemá potvrzeno. Nic nebránilo panu Veselému odvětit, že informace nejsou pravdivé či sdělit, kdo XTV financuje. Pokud by pan Měcháček prohrál soud s XTV, znamenalo by to, že kdykoli občan této země na veřejnosti ocituje nějaká sdělení, jejichž pravdivost nemá potvrzenou, mohl by očekávat soud. Znamenalo by to také, že ani na sociálních sítích, včetně bloggů, bychom nemohli bez obav citovat ani naše poslance, neboť jak víme, i ti se často přinejmenším mýlí.

Věřím, že Tomáš Měcháček to zařídí. Pro sebe. Důstojný život úspěšného herce a pedagoga. Vlastně už „jen“ jeho pokračování, protože toho už dosáhl. Pan Lubomír Xaver Veselý se o něco podobného může také pokusit.

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama