Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Premiér Andrej Babiš unikl převozu do nemocnice.

Zda to bylo o chlup, o fous či o vlásek, není zcela jasné. Obešlo se to bez zásahu policie, neboť nastalá situace trvala jen krátce.

Ministr Havlíček, který byl přítomen a byl tak svědkem mnohem výraznějších projevů emocí, než z jakých u premiérova syna okamžitě konstatoval duševní onemocnění, policii nezavolal. 

Samozřejmě se mohu mýlit. Možná pan ministr situaci vyhodnotil správně a usoudil, že když pan premiér nevtipkuje o tom, že je Georges Clooney či Barack Obama, ale je pouze psychicky excitovaný  na samu hranici příčetnosti, není důvod se obávat o jeho duševní zdraví a povolat policii, aby pana premiéra spoutala a převezla ho do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě, jako se to stalo v roce 2015 Adrejovi mladšímu. Zatím se pan ministr Havlíček nedopustil srovnání projevu emocí Andreje mladšího na ústecké Větruši s projevy svého šéfa. Zda by si v takovém případě udržel první místo na kandidátce hnutí ANO pro Středočeský kraj, se lze jen domýšlet. Jestli by pan režisér Jiří Svoboda, který napsal o Andrejovi mladším, že je jako psychicky excitovaný trapně zneužíván, napsal o panu premiérovi, že jako psychicky excitovaný zneužívá svého postavení, netuším.

Jisté je, že Andrej Babiš mladší po letech opět pootevřel dveře třinácté komnaty. Té komnaty, o níž se zákonodárci zdráhají mluvit. Zdráhají se mluvit i o novele zákona, kterou po mnoha letech přijali a která v oblasti posuzování duševního zdraví nic nevyřešila, byť mohla. Pootevřel je natolik, že vyvolal reakce odhalující podstatu. Nejen zneužitelnost medicínských oborů, jejichž exaktnost je nízká, ale i nástroje používané v bezohledné válce proti poškozenému člověku.  Používání i těch nejnejapnějších argumentů a slídění po nějakých projevech poškozeného, z nichž by se dalo jakkoli krkolomně něco vyfabulovat a dovozovat, aby se nemuselo přiznat pochybení.

Takové války nutně musejí dojít až do stádia, kdy použité zbraně proti poškozenému už jsou svou iracionalitou tak trapné, že svého uživatele zahánějí do kouta, kde kope jako smyslů zbavený. Pak nastává stádium, kdy člověka cejchují lidé skutečně aktuálně vyšinutí…

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama