Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Také se Vám stává, že je Vám uchazečů o křesla v parlamentu někdy líto?

Přesvědčit voliče, aby do urny vhodili lístek s jejich jménem, není snadné. Tolik krásných usměvavých lidí! Až oči přecházejí a hlava se z té hitparády točí.

A všichni do jednoho si tolik přejí vás nadchnout, něčím obdarovat, před něčím varovat, ochránit. Přinést konečně to, na co ti před nimi v zápalu boje o vaše štěstí zapomněli.

Nelehká volba. Někdy by se mohlo i zdát, že až nemožná pro tak pestrou a podmanivou nabídku a z ní plynoucí bezradnost. Svou přízní můžeme obejmout všechny, ale komu z nich smíme s čistým svědomím odepřít svůj hlas? Všichni to s námi myslí dobře, proto nás nikdo z nich nemá důvod varovat před sebou samým.

A přece! Přece jen se může stát, že se kandidátům mohou začít do myslí a srdcí vkrádat pochybnosti o sobě samých. V takovém případě není umění své voliče jen tak opustit a nechat je k adopci jiným. Prostě to zabalit. Zbaběle a bez rozloučení.

Umění je zvládnout to umělecky. Nefňukat, zachovat si nadhled a voličům ukázat smysl pro humor. Když jsem si pustil následující video, chvíli mi trvalo rozpoznat, že to není žádný fake, ale záznam happeningu s využitím uměleckých prostředků. Scénka Zimní královna a její komorná připomíná svým pojetím britskou komediální skupinu Monty Python. Šikovná děvčata. Tohle má opravdu styl:

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama