Reklama
 
Blog | Jaroslav Herda

Zbavila se již radní ČT slečna Hana Lipovská alespoň částečně svých obav?

 

Pokud ano, mohli být příčinou pozitivního vývoje její kolegové pánové Pavel Matocha  a Lubomír Xaver Veselý?

Protože mi není známo, že by pocity ohrožení jmenované opět propukly v plné síle a manifestovaly se jejím dalším trestním oznámením na generálního ředitele ČT pana Petra Dvořáka či opětovným doprovodem policie i na půdě ČT, domnívám se, že ke zklidnění mohla přispět projevená vůle jejích kolegů, kterou dali jasně najevo, že údajné příčiny pocitů ohrožení Hany Lipovské nikdy nevnímali jako opodstatněné nebo v ně věřit přestali.  Tou projevenou vůlí jmenovaných pánů mám na mysli jejich hlasování, jímž odsouhlasili finanční odměnu pro generálního ředitele ve stejné výši, jaká mu byla odsouhlasena minule,  tedy před vznikem oněch představ Hany Lipovské, které ji přiměly nejprve k rozhovoru s  předsedou Bezpečnostního výboru PSČR  panem Radkem Kotenem, místopředsedou Sněmovního výboru PSČR panem Antonínem Staňkem a nakonec k návštěvě Odboru extremismu a terorismu Policie ČR.

Pokud se  Matochovi  s Veselým podařilo hlasováním o odměně pro Petra Dvořáka zasít do mysli své kolegynině pochybnosti  o důvodech k jejímu trestnímu oznámení a zmírnit tím její  iracionální obavy, patří jim dík.  Avšak vzhledem k tomu, že Hana Lipovská navrhovala, aby Petr Dvořák nedostal žádnou odměnu, o příliš úspěšné rekonvalescenci se zatím nedá mluvit.  Doufejme, že její stresující obavy nevystřídají stresující pocity z nepochopení pro její návrh ze strany jejích kolegů a že takové případné pocity nebudou mít negativní vliv na její kognitivní schopnosti.  To zmiňuji proto, že Hana Lipovská není v Radě ČT jediná, kdo se jeví jako člověk s překvapivými představami,  jež jsou shodou okolností v souladu s výraznými tendencemi určitých politických subjektů.  Jako příklad je možné uvést nejen urážlivé hodnocení Matochou, jímž označil několik redaktorů ČT za kvazinovináře a jejich jakási vyjádření za údajně probruselská.  I pan Veselý umí překvapit takovým nálepkováním připomínajícím politický aktivismus:  „Já si myslím, že do voleb rada ČT dovolena nebude, je vidět, že celá bruselská pětka si vzala jako rukojmí Českou televizi.“ Onou „bruselskou pětkou“ míní demokratickou opozici – koalice SPOLU a Piráti/STAN.

Mezi novináře, které předseda Rady ČT podrobil ostré kritice, patří, jak všichni víme, i paní Nora Fridrichová. Shodou okolností si jí všímá i Vratislav Mynář: „Já už nevím, jestli to bylo v tom nedělním pořadu tety Nory, nebo v tom pondělním toho pána s napoleonským komplexem.“

Možná shodou podobných okolností paní Fridrichová zaujala šéfredaktora Mladé fronty pana Jaroslavem Plesla. Ten se v rozhovoru se členem Rady ČT panem L. X.  Veselým (ve 12. Minutě) svěřil, že „hrál mentální hru“, v níž si představoval, co by se v České televizi dělo, kdyby  třeba pan Faltýnek nebo pan Okamura byli obviněni ze stejných věcí jako Dominik Feri. Podle pana šéfredaktora by v takovém případě Milion chvilek svolávalo demonstrace na Staroměstské náměstí a byly by demonstrace za odstoupení všeho. I Ježíše Krista. V případě Okamury by o tom podle pana Plesla psal světový tisk. A to je podle pana Plesla problém České televize, která má dvojí metr.  Plesl řekl: „A já jsem zvědavej v neděli, až se budu dívat na 168 hodin, jak Nora Fridrichová a její tým pojmou dění kolem dominika Feriho.“

Zdá se, že nejen členové Rady ČT podléhají iracionálním představám. Domnívám se, že normálně uvažující člověk si nepředstavoval, že Česká televize vyburcuje Milion chvilek ke svolávání demonstrací na protest v souvislosti s případem Feri a vyburcuje světový tisk.  Zda byl či mohl být pan Plesl uspokojen jím očekávaným nedělním pořadem 168 hodin, netuším. Jednak jsem se tehdy nedíval, ale hlavně jsem už věděl vše od pana Železného několik dní před tím (25. Května – události). Pravda ovšem je, že Jakub Železný se omezil „pouze“ na informace, které nekořenil třeskutým humorem na téma znásilnění (na rozdíl od rozhovoru Veselý –Plesl), což považuji za normální a žádoucí.

Způsob, jakým bude Rada Čt pracovat, je zatím nejasný. V případě, že by do ní byl zvolen například pan Černocký, budila by ve mně dojem, že se začíná měnit v sanatorium.

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama